NET Dubáček
 Datum: 01. 06. 2020 
 (svátek má Laura)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Požáry sazí v komínovém tělese - naše rady
Vydáno dne 03. 10. 2007 (1020 přečtení)

Jednotka SDHO Dubá v tomto období již několikrát vyjela k požáru sazí v komínovém tělese, proto ve spolupráci s ní přinášíme několik základních rad. Nejdříve stručný výtah z právních předpisů: Komín je zpravidla svislá konstrukce s jedním nebo více otvory. Tyto otvory slouží k odvodu kouře z tepelných spotřebičů. Komíny a kouřovody se musí udržovat v takovém stavebně technickém stavu, aby byla zajištěna bezpečnost při provozu připojených tepelných spotřebičů, zejména musí být zajištěna celistvost a neprodyšnost komínového pláště. Dále je nutné zajišťovat čištění a kontrolu komínů způsobem a ve lhůtách stanovených zvláštním právním předpisem - Vyhláška 111/1991 Sbírky zákona ČR o čištění komínů....

Proto radíme:

 

1) Mějte na paměti, že za nezávadný stav komínů nese odpovědnost správce, nebo vlastník (majitel) objektu.

 

2) Komíny  a kouřovody  se musí  udržovat  v takovém stavebně technickém stavu, aby  byla  zajištěna  požární   bezpečnost   při   provozu   připojených  tepelných spotřebičů.

 

3) Nesmíte  zapomínat  na  pravidelné  čištění  komínů  a   vybírání    sazí   odborně způsobilou osobou. U topenišť na tuhá paliva 6x ročně a na plynná 4x ročně.

 

4) Důsledná preventivní opatření účinná z  Vaší strany zabezpečí Váš majetek před požáry a ochrání zdraví Vaše i Vašich dětí.

 

5) V půdních  prostorách je  zakázáno  skladování  hořlavých  látek  ve vzdálenosti jednoho metru od vnějšího povrchu komínového tělesa.

 

6) Je zakázáno používání komínů u nichž byly zjištěny závady.

 

7) Dbejte  na  řádné  zaústění  kouřovodů  z  topných  těles  do  komína. Dodržujte návody a technické podmínky stanovené výrobcem tepelných spotřebičů.

 

8) V  případě vzniku  požáru  sazí  v  komíně  urychleně  odstraňte  veškerý hořlavý materiál z blízkosti komínového tělesa.

 

9) Nikdy nehaste  případný  požár  sazí  v  komíně  vodou.  Mohlo  by  dojít  k jeho popraskání a rozšíření požáru do bytových prostorů.

 

10) Snažte se vždy jednat v klidu, s rozvahou a bez paniky. V prvé řadě chraňte život a  zdraví,   potom   teprve   majetek.     Pomáhejte  starým a nemocným   lidem, invalidům, dětem, sousedům a svému nejbližšímu okolí.

 

11) Bezodkladně   oznamte   každý   požár  na  tísňovou linku“   

Hasičského záchranného sboru - 150, 112

nebo na ohlašovnu požáru SDH Dubá - tel.: 606 372 919, nebo 725 076 553

 

Rady pro NET Dubáček zpracoval velitel JPO II  SDHO Dubá pan Jaroslav Hoza
[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.