NET Dubáček
 Datum: 20. 11. 2019 
 (svátek má Nikola)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Kontrola komínových těles
Vydáno dne 15. 01. 2008 (1168 přečtení)

Dubští dobrovolní hasiči prováděli ve druhé polovině listopadu 2007 preventivní kontroly komínových těles v objektech, které jsou v majetku města Dubá. Ačkoliv na řadě míst žádné závady neshledali, našlo se i nemálo objektů ve kterých objevili značné nedostatky. Jejich odstranění je však nezbytné pro zajištění protipožární ochrany. Město bude postupně zjištěné závady odstraňovat svépomocí.

Na co by jste si měli dávat největší pozor? Komín nestačí jen vymést, ale i po každé návštěvě kominíka je třeba jej také vybrat. Pokud nejsou saze z komína odstraněny, může lehce dojít k jejich zahoření a následně i k požáru, který se může rozšířit na celý objekt. Cestou městského úřadu budou občané o návštěvě kominíka informováni.

Dalším a neméně závažným nedostatkem na který jsme při listopadové preventivní kontrole komínových těles a půdních prostorů narazili bylo uskladnění hořlavých materiálů u komínových těles. Dle zákona o požární ochraně je stanoveno umístění hořlavých materiálů od pláště komínových těles v minimální vzdálenosti jeden metr. Touto cestou žádáme nájemníky o zjednání nápravy.

Účelem preventivní protipožární kontroly bylo zmapování technického stavu komínových těles a zjištění případných nedostatků v půdních a společných prostorách. Rád bych poděkoval nájemníkům v Českolipské ulici č.p. 271 za úklid půdy, včasné vybírání sazí v komínech, ale i o starost o umístěné ruční hasící přístroje.

 

Jaroslav Hoza, velitel JPO II SDH Dubá
[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 16 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: SDH Dubá )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.