NET Dubáček
 Datum: 20. 01. 2020 
 (svátek má Ilona)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Vyjádření Zdeňka Dudky ke své rezignaci na člena redakční rady tištěného zpravodaje Dubáček
Vydáno dne 15. 01. 2008 (1030 přečtení)

Zdeněk DudkaPoté, co jsem byl už několikrát na ulici dotázán, proč jsem odešel z redakce Dubáčku, uveřejňuji odpověď případným dalším tazatelům zde.... Odešel jsem proto, že jsem prohrál boj s radnicí, která se snaží dlouhodobým nezájmem udělat z Dubáčku oficiální zpravodaj, ve kterém by se především uveřejňovaly oficiální zprávy. Na podrobný (radnicí původně vyžádaný) koncept změn, které by z Dubáčku mohly udělat zajímavý místní časopis, jsem nikdy nedostal odpověď. Ačkoli jsem koncept poslal minulé i současné reprezentaci, nikdy jsem nedostal ani úřednickou odpověď typu „Váš dopis jsme obdrželi, budeme se jím zabývat tehdy a tehdy“. V konceptu jsem navrhoval řadu změn, jedno z nich je např. motivační odměna autorům příspěvků.... (více v plném znění příspěvku)

Na rozdíl od sezení v redakční radě, za něž radnice vyplácí asi 100-150 korun měsíčně (výplatní termín je ovšem jednou ročně), za příspěvky se zásadně NIC neplatí. Nikdo z čtenářů (až na velmi řídké výjimky) tedy nemá žádnou velkou motivaci cokoli psát, natož stát se třeba pravidelným dopisovatelem. V Dubáčku proto moje práce spočívala v tom, že jsem asi 15-20 hodin měsíčně (přepočteno na pracovní dobu je to cca 1 měsíc v roce) strávil u počítače psaním (nikoli výběrem) příspěvků ve snaze, aby tento měsíčník vypadal alespoň trochu jako časopis. Například kompletní příprava rozhovoru obnáší 2-3 dny práce, co obnáší např. příprava kvalitní křížovky se zkuste opatrně zeptat jiných redaktorů. Ačkoli práce u počítače není, jak se domnívám, méně obtížná či méně hodnotná než např. práce rychlé roty, za měsíc práce ročně (a bylo těch roků víc) jsem já ani nikdo jiný z redakce nedostal mzdu. Byl by někdo ochoten měsíc s rychlou rotou uklízet město zadarmo jen proto, že je mu to čestně dovoleno?

 

Honoráře (jakkoli by městskou kasu téměř nezatížily) jsou však jen jedním z více bolavých míst Dubáčku. Je otázkou, nakolik tyto zahnívající boláky radnice ignoruje záměrně. Nedá se totiž vyloučit, že kdyby Dubáček byl zajímavým, aktuálním a živým časopisem, kde by se za články platilo, našel by se třeba někdo, kdo by si dal tu práci a občas by pokládal reprezentantům města nějaké nepříjemné otázky. Pokud ovšem Dubáček bude jen nudným zpravodajem, o který nebude mít nikdo zájem, s dvoutýdenní výrobní lhůtou a s hrstkou dobrovolníků, kteří se snaží ve volném čase vždycky něco do uzávěrky spíchnout, tak se nikdo na radnici nemusí žádných nepříjených otázek bát.

 

Zdenek Dudka

 

(Pozn. red.: redakčně neupraveno a nezkráceno)

 [Akt. známka: 2,33] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 628 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: mail od Zdeňka Dudky )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.