NET Dubáček
 Datum: 07. 07. 2020 
 (svátek má Bohuslava)
| Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |
   

  ČTENÁŘ
Jméno:
Heslo:

Registrace | Info
Zapomenuté hesloZpravodajský a diskusní server města Dubá
Podpořte nás umístěním naší ikonky na váš web..... Pro více informací klikněte na ikonku.


* Hloupost kvete v každém věku
Vydáno dne 04. 04. 2008 (2174 přečtení)

Tak se člověk vytváří, učí se, anebo hloupne. Proto je důležité jak na malého človíčka působí především rodina, která je s ním ve styku každý den, každou hodinu. Pokud rodina je špatným učitelem, i dítě si ponese do svého života hloupost, kterou můžeme nazvat hloupostí morální, kdy človíček nedokáže rozeznat co je dobré a co je zlé. Dejme si dobrou kávu, odpočiňme si, a můžeme pokračovat....Na skutečnost, aby byl rodič dobrým učitelem, má přímý vliv stát, státní aparát, který vytváří podmínky pro děti, a jejich rodiče. Který vytváří prostředí pro výchovu našich potomků. Pokud nejsou vytvořeny správné podmínky pro výchovu dětí , i rodič není schopen zvládnout správné usměrnění svých potomků. 

Současná doba, současná situace napovídá, že stát, státní aparát nehledí na správnou výchovu, ale spíše se zabývá čísli, která by měli značit úspěšnost řízení státu. Ovšem tato čísla jsou velkou mýlkou, velkým podvodem, neboť to, že stát z hlediska čísel prosperuje, je založen na 10ti procentech lidí, kteří mají vysoce nadprůměrné příjmy, vedoucí k despotizmu a ke kriminalitě. Dále, že stát prosperuje, je založeno na tom, že občané stále více nakupují na dluh, přesto, že  mzdy nerostou tam kde by měly růst. Tento jev, kdy neúměrně stoupá zadluženost rodin a občanů, vytváří prostředí  pro despoty a vyděrače, a rodiny a občané se stávají snadnou kořistí. Občané se ostávají otroky druhého člověka, stávají se otroky státu.

Proto rodiny s dětmi nemají čas a ani náladu na výchovu svých potomků.

Proto situace na scéně našeho státu je horší a horší.

Co s tím uděláme? Změníme to? Jistě u dobrého a morálního člověka je odpověď ano.

 

Tak  a jdeme na to.

I kůň se musí vést než se naučí to co se od něj očekává. A tak je to i s člověkem. Jsou však lidé, kteří se vedou sami a lidé, kteří potřebují opratě.

Jenom si neberme příklad z obrázku. Důležitým faktorem je myšlení člověka. To znamená nemračme se a jděme vždy s úsměvem.

Na svou obranu uvádím, že se na obrázku nemračím. Můj výraz je daný povětřím a zodpovědností. Alespoň si to myslím.

Ovšem i já se dokáži mračit a také bouřit. To když narazím na blbce.

Tak jsme si to všechno hezky vysvětlili a co z toho pro nás vyplývá?

Vyndáme opratě, oprášíme je a nasadíme je lidem, kteří řídí naši zem. Kteří si myslí, že jsou něčím víc než obyčejným člověkem, kteří nejsou slušně vychováni a proto řízení naší krásné země nabírá čím dál více kurz despotizmu, násilnictví, nevolnictví a otroctví.

Udělejme z naší země opět svobodnou zemi. Tato zem zaznamenala velice málo svobody. Změňme to. Je to především pro naše děti.

Máme dvě možnosti. Buď naučíme naše zákonodárce slušnému chování, dobré morálce, a nebo je prostě vyhodíme a nahradíme je morálními a poctivými lidmi.

Pokud máte zájem zabránit naší hlouposti klikněte na následující odkaz ... Boj proti hlouposti.

Stanislav Mareš
http://www.svobodnekralovstvi.czSouvisející články:
2008 (15.01.2008)
Svobodné království (15.01.2008)

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5

( Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Stanislav Mareš )

  AKTUALITKY

30.07.2011: Dubské Švýcarsko: Soutěž s historickými výlety po Dubé
Dubské Švýcarsko na svých internetových stránkách zveřejnilo soutěž s historickými výlety po Dubé. Soutěž je vhodná pro každého, kdo má rád procházky na čerstvém vzduchu a těší ho objevovat stále něco nového. Výlety jsou individuální. Sami si zvolíte kdy, kam a s kým se na výlet vypravíte. Vyhrát můžete dovolenou, romantické víkendy na zámku Nový Berštejn a řadu dalších hodnotných cen. Více o soutěži na www.dubske-svycarsko.cz.

19.05.2008: Dětský den pro děti i veřejnost v Autokempu Nedamov
Základní škola Dubá a Autocamp Nedamov pořádá v pátek dne 30. května 2008 dětský den pro děti i veřejnost. Začátek akce je v 9.00 hodin v areálu Autocampu Nedamov.

19.05.2008: Rodiče, vyzvedněte si Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte do MŠ Dubá
Ředitelka Mateřské školy v Dubé, paní Zdena Šindelářová sděluje: "Rodiče, kteří si v MŠ doposud nevyzvedli ROZHODNUTÍ O PŘIJETÍ dítěte do MŠ, které se vydávalo 14.5.2008, dostavte se po telefonické dohodě k jeho převzetí! Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí se bude konat 24.6. od 15.00 v MŠ - oddělení Sluníček."

22.04.2008: Strašidelný les
V sobotu 31.května se koná již 4. ročník putování po okolí dubska pro děti i dospělé, tentokrát pod názvem Strašidelný les. Start je na zahradě mateřské školy mezi 14.00 - 15.00.

04.04.2008: Možnost získat prostředky na rozvoj bydlení v Dubé?
Město Dubá bude i v letošním roce poskytovat finanční příspěvky na opravu fasád, na výměnu oken a na zřízení domovních čistíren odpadních vod. Bližší informace získáte na Stavebním úřadě Dubá, tel. číslo 487 870 103, paní Čermáková nebo paní Králová.

WebZdarma.cz

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.